
Már régóta vitáznak azon, hogy Lewis Caroll nonszensz meseregénye, az Alice csodaországban című műve vajon drog által kiváltott látomás-e vagy sem. Van benne egy rész, ahol a kukac azt tanácsolja Alice-nak, hogy ha másként akarja látni a világot: egyen egy kis varázsgombát. A művet elemző tudósok szerint mindezt csak mi látjuk bele.
Stephen Kingről azonban köztudott, hogy szinte az egész ’80-as éveket végigkokainozta. A kokain mámorító erejével élve legalább 10 regényt írt, köztük a Setét torony sorozatot, a Kedvencek temetőjét, és a Végítéletet is.
1959-ben Ken Kesey pszichiáter-asszisztensként dolgozott egy kórházban (ezekből az emlékekből írta meg A száll a kakukk fészkére című művet), ahol részt vett néhány kísérletben. Ezekben a kísérletekben az LSD hatását vizsgálták a betegeknél.
Jean-Paul Sartre-ról szóló önéletrajzi könyvből derült ki az író furcsa diétája: 2 csomag cigaretta, 200 milligramm amfetamin, 15 gramm aszpirin, egy barbiturát csomag és körülbelül 20 cordran (amfetamin és aszpirin keverékét) volt. Sarte ebből a diétából nyerte az ihletet is az íráshoz.
1884 és 1887 között Sigmund Freud számos művet tett közzé arról, hogy mit tehet a kokain az emberrel. Saját maga is függővé vált, és el is ítélték kábítószer propaganda miatt. Többször megpróbált megszabadulni függőségétől, de állítólag sosem sikerült neki.
Leszögeznénk, hogy a kábítószer káros tudatmódosító és senki ne próbálja az előbb felsorolt írókat követni!
Szerző: bb
Forrás: